piątek, 27 lutego 2015

Litania o ubłaganie oczyszczenia dusz naszych znajomych


Zmarł mój kolejny znajomy. Im jesteśmy starsi tym częściej będziemy przeżywać odejścia naszych bliskich, przyjaciół, znajomych, dalszych znajomych... W związku z tym że jestem wierzącym i spoczywa na mnie pewna odpowiedzialność, przyszła mi taka myśl, by spisać sobie imiona i nazwiska wszystkich zmarłych których znałem: rodzinę, przyjaciół, kolegów, znajomych, współpracowników, nauczycieli, sprzedawców z ulubionego sklepu, znajomych rodziców, sąsiadów, przełożonych, podwładnych, lekarzy, dawne miłości... itp. Okazało się że naprawdę wielu z nich jest już po drugiej stronie... tylko właśnie, po jakiej stronie? W Niebie, czyśćcu czy może w piekle? Tego nie wiemy i nie możemy nigdy być pewni! Ani tego że nasza ukochana Babcia jest już w Niebie, ani tego że nasz "wredny nauczyciel" jest potępiony. Zatem wszystkie nazwiska niech będą przez nas traktowane równo.

Proponuję litanię, która mogłaby nazywać się "Litanią o ubłaganie oczyszczenia dusz naszych znajomych". Jest to tak naprawdę propozycja indywidualnej modlitwy błagalnej. Jej brzmienie mogłoby być takie:

Kyrie, elejson. Chryste, elejson. Kyrie, elejson.
Chryste, usłysz nas. Chryste, wysłuchaj nas.

Ojcze z nieba, Boże, zmiłuj się nad nami.
Synu, Odkupicielu świata, Boże, zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty, Boże, zmiłuj się nad nami.
Święta Trójco, Jedyny Boże, zmiłuj się nad nami.

Nad duszą Jana Kowalskiego (przykład) zmiłuj się Panie,
Nad duszą Janiny Kowalskiej (przykład) zmiłuj się Panie,
itd.

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść im, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj mnie, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nimi.

Litanię można rozpocząć i zakończyć różnymi modlitwami jak Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo. Nie zapomnijmy oczywiście o znaku krzyża. Ratujmy dusze z czyśćca! 

A oto dwie potężne modlitwy za zmarłych. Módlmy się jak najwięcej za dusze w czyśćcu bo one same sobie pomóc nie mogą, za to są bardzo wdzięczne za pomoc i później będąc w Niebie modlą się za nas!Modlitwa ratująca tysiąc dusz

Św. Ojciec Pio: Błagałem Boga aby zechciał zesłać na mnie kary, które przygotował dla grzeszników i dla dusz mających się oczyścić, byle tylko nawrócił i zbawił grzeszników...
Pan Jezus objawił się św. Gertrudzie Wielkiej i powiedział, że jednorazowe odmówienie tej modlitwy uwalnia tysiąc dusz z czyśćca. Ta pogrubiona jest prawdopodobnie tą najwłaściwszą. 

O Jezu, w łączności z Twoją Przenajdroższą Krwią przelaną na Krzyżu i ofiarowaną w każdej Mszy Świętej, ofiaruję Tobie moje modlitwy, prace, radości, troski i cierpienia dla uwielbienia Twojego Świętego Imienia w połączeniu ze wszystkimi pragnieniami Najświętszego Serca Twego; na wynagrodzenie za grzechy, za nawrócenie grzeszników, za zjednoczenie wszystkich chrześcijan i za nasze w końcu zjednoczenie z Tobą w Niebie.

Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci drogocenną Krew Chrystusa przez Najświętsze Serce Jezusa i Maryi na otrzymanie darów Ducha Świętego dla ratowania dusz. Amen.

Ojcze Niebieski, ofiaruję Ci przez Maryję, nieskończoną ilość razy, przez całą wieczność, w imieniu wszystkich i za wszystkie dusze, Miłość Ducha Świętego ze wszystkimi jej skutkami w życiu doczesnym i wiecznym. Amen.

Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Najdrogocenniejszą Krew Boskiego Syna Twego Pana naszego, Jezusa Chrystusa w połączeniu ze wszystkimi Mszami Świętymi na całym świecie dzisiaj odprawianymi, za dusze w czyśćcu cierpiące, za umierających, za grzeszników na świecie, w kościele Powszechnym, za grzeszników w mojej rodzinie a także w moim domu. Amen.Modlitwa ratująca milion dusz

Zbawiciel rozkazał aniołom, aby przywiedli wszystkie dusze, które cierpiały w czyśćcu; w jednej chwili wszystkie stanęły przed Nim.

Matko Boża! Tę modlitwę składam w Twoim Niepokalanym Sercu, ponieważ Ty wiesz najlepiej, gdzie i komu w danej chwili ona jest najbardziej potrzebna.


W dniu dzisiejszym łączę moje cierpienia i mój krzyż i cierpienia i krzyże ludzi, którzy nie ofiarują ich Bogu, z Twoim Krzyżem Panie Jezu przez Niepokalaną Mamę Twoją i proszę Cię:


Panie Jezu przez Bolesną Mękę Twoją i Krew, którą wylałeś za nas na Krzyżu, przez Najświętszą Agonię Twoją, przez Miłosierdzie Boże, daj łaskę zbawienia duszom dziś i w tej chwili umierającym, aby nie poszły na wieczne potępienie.


Każdorazowe odmówienie tej modlitwy zabezpiecza milion dusz od potępienia wiecznego. Obietnica dana 25.I.2011 r. Pan Jezus zachęca nas do jak najczęstszego odmawiania tej modlitwy, jako specjalnego przeznaczonego na te czasy Naczynia Bożego.

Na temat dusz czyśćcowych ukazało się wiele publikacji. Osobiście bardzo polecam Fulla Horak . A tu można nabyć coś na papierze. Dobrym dowodem dla niedowiarków i osób innych wyznań które nie wierzą w czyściec jest Muzeum Dusz Czyśćcowych. 

5 komentarzy:

 1. Podziwiam Twoją gorliwość, obserwacje znaków czasów, otwartość na prowadzenie Pisma Św., ale polecam Twojej uwadze komentarz o czyśćcu: http://www.kuzbawieniu.pl/artykuly/ostrzegamy/204-niebiblijne-doktryny-katolickie-czysciec
  Doktryna o czyśćcu pozbawia ludzi prawdziwej relacji z Jezusem, uspokaja sumienia, jest przyczyną braku bojaźni. Biblijnie jednak nie ma trzeciej opcji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy brak wiary w Czyściec nie godzi w Sprawiedliwość Bożą?

   Usuń
 2. Witajcie,
  Ja myślę że Pan Bóg daje nam wiele możliwości jeśli chodzi o modlitwę za zmarłych, czy to msza święta, czy rozaniec itd. Myślę że jeśli ta litania będzie dodatkowym narzędziem przeblagalnym za duszę czyśćcowe.

  OdpowiedzUsuń
 3. Boze moj ukochany dziękuję Ci za Twoja nieustanna pomoc, opieke. Wejrzyj łaskawie Ojcie na duszę mojego meza, dusze moich rodzicow, tesciow, Łukasza i moich dziadkow. Szczególnie blagam Cie o wspomożenie duszu mojego zmarlego meza. Wiem i ufam Boze moj kochany, ze jestes zawsze blisko mnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Proszę o pokój wieczny dla Haliny Heleny Jana Marty Andrzeja Katarzyny Michała Józefa Jozefy i Stanisława Niech Twoja Miłość Panie Zaprowadzi Te Dusze Do Nieba

  OdpowiedzUsuń