wtorek, 28 grudnia 2021

Jaką książkę kupić księdzu w prezencie? TOP 10

Postanowiłem stworzyć listę top 10 książek, które można sprezentować kapłanowi. Może na urodziny, może z okazji rocznicy święceń, może z powodu wizyty duszpasterskiej z okazji Świąt Bożego Narodzenia, a może ot tak, po Mszy św., z czystej synowskiej troski. Bo nie są to oczywiste książki typu: Biblia, albumy pamiątkowe, brewiarz... Nie! Kryteria książek, jakie chcę polecić w tym przemijającym 2021 roku, to książki pilne i uświadamiające. Zresztą, sami Państwo oceńcie mój wybór:

10.
Marcantonnio Colonna - Papież dyktator. Skrywana historia pontyfikatu papieża Franciszka [FUNDACJA PRO MARIA ET VERITATE]


Wydaje mi się, że wydana w Polsce już w roku 2018 książka "Papież dyktator" nie zdobyła wtedy zbytniej popularności. Dziś jednak, kiedy herezje Franciszka obnażają o nim prawdę, książka ta zyskuje drugie życie. Paweł Lisicki, znany pisarz katolicki i redaktor naczelny "Do rzeczy" tak napisał o książce "Papież dyktator":

"Książka Colonny to jednak przełom – już nie chodzi o spór teologiczny, ani też o pojedynczy, krytyczny artykuł. To ostry, konsekwentnie i z pazurem przeprowadzony atak na cały pontyfikat. Autor „The dictator pope” nie pozostawia żadnych złudzeń co do oceny Franciszka. „Pod maską genialnego człowieka ludu skrywa się dyktator, który rządzi za pośrednictwem strachu. By uniemożliwić i odwrócić reformy, jakich od niego oczekiwano, zawarł on przymierze z najbardziej skorumpowanymi urzędnikami watykańskimi”. Według Colonny prawdziwy Franciszek jest całkiem inny niż jego wizerunek, stworzony na potrzeby postępowej opinii publicznej. Ten prawdziwy jest po prostu żądnym władzy i nieznającym ograniczeń tyranem, który nie waha się używać intryg, podstępu i szantażu."

Strona książki: papiezdyktator.pl
Zakupu możesz dokonać na przykład tutaj: https://elgido.com/product/colonna-papiez-dyktator/

9.
o. Augustyn Pelanowski - List Judasza nie Iszkarioty [PAGANINI]


Tak wydawca Paganini pisze o książce księdza Pelanowskiego:

"To zdumiewająca medytacja na temat skromnego, zaledwie jednostronicowego Listu świętego Judy, poprzedzającego Apokalipsę.

Tytuł Apokalipsa pochodzi od czasownika greckiego APOCALYPTEIN, które da się przetłumaczyć jako objawienie albo odsłonięcie czy nawet… zdemaskowanie. Wszyscy chyba doskonale widzimy, że świat, a także Kościół, stał się, w poprzednim stuleciu, i w tym, które się rozpoczęło, jeszcze intensywniej teatrem niezwykle zaciętej walki zła i dobra, walki Boga i Szatana – o nas, o wierzących.

Pokuta mogłaby zmienić wyroki Boga i mogłaby powstrzymać inwazję zła, herezji, zarazy, wojny, głodu, drożyzny, w końcu ponurej i bladej śmierci, ale niewielu to czyni. Ostatnia szansa zostanie zaprzepaszczona, ale ocaleje Reszta. To słyszę od czterech lat.

Gdyby teraz święty Juda stanął przed tobą, powiedziałby: „Ludzie nawet nie rozumieją, co złego uczynili, choć mogli zrozumieć. Ich niewiedza własnych win nie jest bez wielkiej winy!” "

Według opinii wielu, jest to najmocniejsza pod względem krytyki berGOGlio książka ks. Pelanowskiego!

Zakupu możesz dokonać na przykład tutaj: https://paganini.com.pl/pl/p/o.-Augustyn-Pelanowski-List-Judasza-nie-Iszkarioty/7918


8.
Roberto de Mattei - Miłość do papiestwa a synowski opór wobec papieża w historii Kościoła [KEY4]


Pięknie wydana książka, w twardej oprawie i niewidoczną na zdjęciu, tłoczoną tiarą na okładce. Książka dzieli się na 3 części: felietony włoskiego historyka Kościoła Katolickiego profesora Roberto de Mattei, jego konferencje oraz z nim wywiady. Oto fragment jednego z rozdziałów:

"23. Najstraszliwsza schizma, jaką świat kiedykolwiek widział.

4 lutego 2019 roku papież Franciszek oraz wielki imam Al Azhar Al-Teyyeb podpisali w Abu Zabi dokument "o ludzkim braterstwie dla pokoju na świecie i zgodnego współistnienia". Deklaracja rozpoczyna się od odwołania do Boga, który - jeśli ma być Bogiem wspólnym dla wszystkich - może być jedynie Allahem muzułmanów."7.
o. Adam Czuszel - "Notatki z Podziemia" [SHERITH]


Jak wygląda życie zakonnika w Kościele Katakumbowym? Oto mini dziennik z takiego Kościoła.

Podobnie jak współbrat ks. Augustyn Pelanowski, ks. Czuszel jest "kapłanem wyklętym". W opinii znających książki obu zakonników, "Notatki z podziemia" są jeszcze mocniejsze od dwuczęściowego bestsellera "Ocalenie" ks. Pelanowskiego.

"Notatki z podziemia" to zbiór rozmyślań spisywanych przez połowę 2020 roku (luty-lipiec). Dodatkowo, ks. Adam przytacza w całości na końcu książki słynny "List otwarty do Biskupów Kościoła Katolickiego" i poleca go przeczytać najpierw. Więc jest... ostro!

Zakupu możesz dokonać na przykład tutaj: https://sherith.pl/produkt/notatki-z-podziemia

6.
Ks. Abp Jan Paweł Lenga MIC - Sekta Bergoglio. Potrzebna kontrrewolucja katolicka [WYDAWNICTWO ŚW. TOMASZA Z AKWINU]


Jego Ekscelencja poszedł na całość. Wcześniejsze 3 książki Arcybiskupa podyktowane Panu Stanisławowi Krajskiemu ("Przerywam zmowę milczenia", "Trzeba ratować Kościół!" oraz "Słowo na trudny czas") przebija pod względem ostrych słów Prawdy "Sekta Bergoglio".

Arcybiskup jest gotowy na męczeństwo, tak jak np. najsłynniejszy z obecnych obrońców Kościoła Abp Vigano albo również pochodzący jak Abp Lenga z Kazachstanu - Bp Athanasius Schneider i kilku, ale stanowczo zbyt niewielu księży broniących wiary. To są prawdziwi kapłani naszych czasów! To jest Kościół Walczący! To są PASTERZE!

Oto kilka tytułów rozdziałów z "Sekty Bergoglio", które dużo nam powiedzą:

"Przepraszam was diabły chodzące po ziemi, ale to ja jestem w Kościele katolickim"
"Masoni kościelni, czyli sekta Bergoglio"
"Kościół powinien być na straży zbawienia, a nie zdrowia"
"O tajnym odprawianiu Mszy Świętej trydenckiej"
"Trzeba być posłusznym bardziej Jezusowi Chrystusowi, niż namiestnikowi, który głosi błędy"
"Oni chcą dobrze i ciepło spać sobie i żyć przy korytku, przy stojących kopertach"
"A Chrystus i tak przyjdzie jako Pan nieba i ziemi"

Zakupu możesz dokonać na przykład tutaj: https://www.gandalf.com.pl/b/sekta-bergoglio-potrzebna/

5.
Michael Voris - Ruch oporu. Walka z szatanem we wnętrzu Kościoła [AA]


Znany amerykański dziennikarz, prezes Church Militant, twórca programu "The Vortex" w kolejnej po "Broń" (o Różańcu św.) i "Kościół Walczący" wydanej w Polsce książce.

Autor opowiada o narastających w Kościele problemach, rozpoznaje znaki czasów. Ukazuje cechy "kościółka milutkich ludzi", wspomina takie tematy, jak: homoseksualizm (jest o naszym polskim, walczącym z homoherezją kapłanie ks. Dariuszu Oko), ogólna lewicowa indoktrynacja, antykoncepcja, ONZ, Rockefellerowie, franciszkowe adhortacje, Jan Paweł II i inni ludzie Kościoła. Jednak jest tu, szczególnie w obszernym podsumowaniu to, co charakterystyczne dla Vorisa: przesłanie płynące z serca, nawoływanie do duchowości, porady jak żyć i co robić by uratować siebie, innych, Kościół. Wg autora Kościół Katolicki toczy największą w Jego historii walkę.

Jeśli wyczuwamy, że ksiądz którego chcemy obdarować na pewno będzie niezadowolony z książki ukazującej już po okładce, że będzie ona krytykować berGOGlio, to myślę, że "Ruch oporu" będzie dobrym wyborem. Bardziej się tu obrywa bowiem "ludziom Franciszka" niż jemu samemu. Nie, żeby Voris był nieświadomy! On po prostu unika krytyki "papieża", bo to wg niego zapewne roztropne.

Zakupu możesz dokonać na przykład tutaj: https://www.religijna.pl/ruch-oporu-michael-voris

4.
3 książki ex aequo:

Zestaw aż trzech książek na jednej pozycji mojej listy nie jest bez powodu. Wszystkie one dotyczą chyba największego bohatera naszych czasów: wysoko postawionego kapłana rzymskokatolickiego, który postanowił wyjawić prawdę o berGOGlio. Spotkało Go za to prześladowanie.

Można zakupić wszystkie książki, gdyż treści się nie powtarzają. To tak, jakby wydawcy, a każdą z książek wydał kto inny, dopilnowali aby treści nie były duplikowane. To wspaniale!

Aldo Maria Valli - Sprawa Vigano. Arcybiskup przeciw gorszycielom [AROMAT SŁOWA]


"Sprawa Vigano" to szczególnie lektura dla tych, którzy nie są w temacie. Dla których były nuncjusz apostolski w USA (2011-2016) jest jeszcze postacią enigmatyczną. Jednak zawiera ona, prócz opisu całej sytuacji ciekawe wywiady, fragmenty artykułów, a nawet jeden z listów Jego Ekscelencji do kard. Marca Oueletta.

Zakupu możesz dokonać na przykład tutaj: https://www.aromatslowa.pl/sprawa-vigano-arcybiskup-przeciw-gorszycielom-aldo-maria-valli

Abp Carlo Maria Vigano - Listy arcybiskupa Vigano [STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ IM. KS. PIOTRA SKARGI]


Druga książka to w sumie broszura zawierająca tylko 4 listy z lat 2018-2019. To od nich, po słynnych "Dubia", zaczęło być głośno o Abp Vigano. Ze względu na właśnie taką formę książeczki, jest to dobra opcja by zakupić nawet kilka sztuk i podarować kapłanom. I... chyba tak zrobiono, gdyż nakład się niestety wyczerpał. Bynajmniej ja nie mogę nigdzie znaleźć możliwości zakupu...

Abp Carlo Maria Vigano - Zanim Nadejdzie. Listy arcybiskupa Vigano [3DOM]


Na szczęście jest też trzecia książka. Wydana przez 3DOM w 2020 roku zawiera również listy, ale i wywiady z Arcybiskupem. W głównej mierze dotyczy to drugiej połowy 2020 roku. Ważnym i atrakcyjnym jest Dodatek, zawierający listy Biskupa Athanasiusa Schneidera, Petera Kwasniewskiego i innych wybitnych watykanistów.

Jeśli mieliby Państwo zakupić księdzu tylko jedną z tych trzech książek, zdecydowanie ta jest wg mnie najlepszym wyborem. 3DOM obiecał kontynuację wydawania książek z kolejnymi listami Abp'a, a te jak wiemy są cały czas przez Jego Ekscelencję pisane.

Zakupu możesz dokonać na przykład tutaj (w zestawie z książką "Synod Pachamamy" lepiej się opłaca!): https://3dom.pro/17703-carlo-maria-vigan%C3%B2-zanim-nadejdzie-jos%C3%A9-antonio-ureta-synod-pachamamy.html

3.
John Lamont i Claudio Pierantoni - Obrona wiary w obliczu współczesnych herezji, Tom I [3DOM]Jeśli to jest tom pierwszy, to już nie mogę się doczekać kiedy wydawnictwo 3DOM wyda tom drugi! Zaiste, berGOGlio nie zakończył jeszcze swoich przygotowań na przyjście antychrysta!

Autorzy książki pięknie zebrali na prawie 380 stronach zbiór herezji, które atakują Kościół przede wszystkim przez rządy uzurpatora! Są tu m. in. obszernie skomentowane: heretycka adhortacja Amoris Laetitia, wywiady medialne Franciszka oraz brak reakcji na Dubia i Synowskie Napomnienie Sług Bożych i ludzi Kościoła. Ogólnie, to jest to zbiór dokumentów i listów, dyskusji między ludźmi Kościoła! A Przedmowę do książki napisał sam Arcybiskup Carlo Maria Vigano!

Uważam, że ta pozycja może otworzyć oczy wielu kapłanom. W zasadzie to mimo iż ustanowiłem tą książkę na trzecim miejscu, to jest to chyba książka roku 2021! I dziwnie o niej cicho...


Zakupu możesz dokonać na przykład tutaj: https://3dom.pro/18855-obrona-wiary-w-obliczu-wspolczesnych-herezji-tom-i-john-r-t-lamont-claudio-pierantoni.html

2.
Ostateczne Wezwanie do duchowieństwa [ICON HOUSE]


Książka tak ważna w dzisiejszym czasie, że powinna zostać umieszczona przeze mnie na pierwszym miejscu listy. Jednak musiałem ustąpić innemu tytułowi, który jest obecnie najpilniejszy, o czym już za chwilę.

"Ostateczne wezwanie" to zbiór orędzi Trójcy Świętej i Matki Bożej z Księgi Prawdy. Zbiór wyselekcjonowanych tych orędzi, które dotyczą szczególnie kapłanów i są do nich skierowane. To Słowo Boże jest słodkie w ustach, bo daje nadzieję, ale i gorzkie w żołądku, bo ujawnia gorzką Prawdę obecnego czasu zdrady.

W zasadzie, to na mojej liście powinna widnieć na pierwszym miejscu cała Księga Prawdy, wszystkie 5 tomów. Jednak chodzi tu o praktyczność, dlaczego wybrałem "Ostateczne wezwanie": cena książki, pilne i konkretne przesłanie do duchowieństwa. Kto nie zna Księgi Prawdy, a "Ostateczne wezwanie" zrobi na nim wrażenie - z pewnością sięgnie po całość.

Dla tych, którzy nie wiedzą: Księga Prawdy to przepowiedziana w Biblii książka, której treść została objawiona prorokowi Danielowi (temu, który w Starym Testamencie nie spłonął w piecu i którego lwy nie zjadły) oraz św. Janowi Apostołowi na wyspie Patmos - co opisał w Apokalipsie. Księga Prawdy jest zresztą odtajnieniem symboliki Objawienia św. Jana.

W latach 2010-2015 Księga Prawdy została podyktowana prorokowi Marii od Bożego Miłosierdzia w Irlandii. Z powodów kontrowersji, takich jak np. zapowiedź ustąpienia Papieża Benedykta i opanowania Watykanu przez postać biblijną: fałszywego proroka (co wskazuje jednoznacznie na Franciszka), Księga Prawdy nie została uznana przez władze kościelne. Dysonans poznawczy wielu, nawet szlachetnych kapłanów, nie tyle nie pozwolił na akceptację tego obiecanego przez Boga Słowa, co poprzez ich pychę Księga Prawdy została wręcz okrzyknięta "szatańskim zwiedzeniem". To analogicznie tak, jak prawie 2000 lat temu, również uczeni w Piśmie, bluźnili Bogu, że przemawia w imię bezlzebuba...

Proszę się nie bać: kupować i obdarowywać. Wszystko badać, a co szlachetne zachowywać. Skoro Bóg obiecał i dotrzymał Słowa - nie można tego lekceważyć. Błogosławiony kto zachowuje Słowa tej Księgi!

Więcej o całej Księdze Prawdy: www.KsiegaPrawdy.pl

Zakupu możesz dokonać na przykład tutaj:

1.
2 książki ex aequo:

Pierwsze miejsce na mojej liście zajmują dwie książki, do wyboru. Obie mają za zadanie stawać w obronie Najświętszego Sakramentu. Jest to sprawa najpilniejsza, bowiem dziś, dzięki fałszywej pandemii, udał się całkowicie spisek przeciw Bogu, przeciw Kościołowi i przeciw Najświętszemu Sakramentowi. Chodzi o udzielanie Komunii św. do ręki. Profanacja Boga jest najważniejszym zadaniem i celem satanistycznego planu realizowanego przez masonów zasiadających w rządach państw i w zinfiltrowanym Kościele.

W obronie czci do Najświętszego Sakramentu przeciwko Komunii Świętej do ręki [ANTYK]


Wydana już w roku 1999 książka została napisana przez świeckiego, właściciela wydawnictwa Antyk, Pana Marcina Dybowskiego. Już w zeszłym wieku autor zauważył przychodzące z zepsutego Zachodu zagrożenie udzielania Boga na rękę w kościołach katolickich. Dziś, 20 lat później to stało się w Polsce faktem na masową skalę!

Obszerny wykład (370 stron) ukazuje nam historię drogi do profanacji. Marcin Dybowski przedstawia najpierw czym (a raczej Kim) jest Najświętszy Sakrament i jaka należy się Jemu cześć. Następnie przedstawia manipulacje modernistów i ich walkę z Bogiem, której celem jest utrata wiary wiernych w obecność Żywego Boga w konsekrowanej Hostii.

Książka jest próbą uświadomienia ludziom, że Komunia św. to nie tylko Tradycja, której nie można ruszyć, ale Jezus Chrystus i Jego pełnia Bóstwa w każdej najmniejszej partykule konsekrowanego Opłatka.

Autor umieszcza w książce mnóstwo dowodów w postaci wypowiedzi świętych i doktorów Kościoła. Na okładce zostało umieszczone zdjęcie przedstawiające Żywą Hostię z Lanciano, Cud Eucharystyczny z VIII wieku.

W dziele Pana Dybowskiego czuć wielką miłość i cześć do Najświętszego Sakramentu. Z tej miłości postanowił on umieścić również modlitwy ku czci Najświętszego Sakramentu i sposoby ekspiacji za ten straszny grzech profanacji, jakim jest udzielanie Komunii św. do ręki.

Można mieć wrażenie, że autor czasami za bardzo to wszystko rozrysowuje, jak dziecku. Ale widać tak trzeba postępować nawet z kapłanami, którzy albo stracili wiarę, albo rozum; pochowali pozłacane pateny, Boga rzucają ludziom na ręce udając, że nie widzą jak (nie)wierni nieporadnie sobie sami udzielają Komunii św. ocierając Boga o maseczki i swetry, a sam Chleb Życia, Boga Najwyższego, zarówno kapani jak i (nie)wierni traktują płynem dezynfekującym! BOŻE, MIŁOSIERDZIA!!


Bp Athanasius Schneider - Corpus Christi [Wydawnictwo Sióstr Loretanek]


"Corpus Christi" ("Ciało Chrystusa") to mała, poręczna książeczka z bardzo konkretnie podaną treścią. To taki... "katechizm" tego, co powinniśmy wiedzieć o udzielaniu Komunii św. i o tym czym jest Jej udzielanie na rękę. Autora nie trzeba przedstawiać, jest jednym z czołowych hierarchów Kościoła, którzy o Niego walczą. Bp Schneider jest znany w Polsce i znany też tym, którym bliska jest postać Abp'a Vigano czy Abp'a Jana Pawła Lengi.

Przedmowę do "Corpus Christi" napisał znany i ceniony kard. Raymond Leo Burke, współautor słynnych Dubia do berGOGlio, na które kardynałowie nigdy nie doczekali się odpowiedzi.

Niska cena książeczki (ok. 15 zł), dostępność i poręczność, to kryteria, które prócz najistotniejszej zalety: pilności w uświadomieniu kapłanów, były powodem, że ten tytuł jest na pierwszym miejscu mojej listy książek, jakie polecam zakupić i podarować kapłanowi. Ex aequo z inną, bardziej obszerniejszą, ale droższą opcją.

Każdy z tych dwóch "numerów 1" ma swoje zalety i należałoby je dopasować do możliwości. Osobiście proponowałbym kapłanowi, który przejawia większą aprobatę dla jedynego świętego sposobu udzielania Komunii św. - na język, podarować książkę Wydawnictwa Antyk. Jeśli jednak zamierzamy obdarować kilku kapłanów, mamy mniejszy budżet, kapłanów znamy nie za dobrze - mniejszym ryzykiem będzie inwestycja w książeczkę Biskupa Schneidera. Jej mniejsza objętość może skutkować większą mobilizacją do przeczytania, a tym samym szybszym zapoznaniem się z dramatem procederu udzielania Boga na ręce - a ten należy jak najszybciej, natychmiast przerwać! 

Zakupu możesz dokonać na przykład tutaj:
https://sklep.loretanki.pl/produkt/corpus-christi/

Niech Państwu Bóg błogosławi w tej Misji i szczodrze obdarza potrzebnymi środkami!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz